BBC je objavio nedavno još jedan tekst o Crnoj Gori u kome se govori o “povratku crnogorskog primorja i tome da je obala ponovo pokretačka snaga zemlje, sa povećanim brojem turista". Jedna od najmanjih zemalja Evrope mamila je dugo sa 295 kilometara svoje obale, koji je dom tihim ribarskim selima, sjajnim turističkim gradovima, pejzažima koje je priznao UNESCO, kao i ostacima venecijanskih tvrđava. Čitaocima BBC otkriva da je obala Crne Gore postala poznata između 1945. i 1992. godine, kada je bila dio Jugoslavije, a kada su poznate filmske zvijezde poput Elizabet Tejlor i Sofije Loren, ali i princeze Margaret došle na “predivnu obalu”.
BBC je objavio nedavno još jedan tekst o Crnoj Gori u kome se govori o “povratku crnogorskog primorja i tome da je obala ponovo pokretačka snaga zemlje, sa povećanim brojem turista".
Jedna od najmanjih zemalja Evrope mamila je dugo sa 295 kilometara svoje obale, koji je dom tihim ribarskim selima, sjajnim turističkim gradovima, pejzažima koje je priznao UNESCO, kao i ostacima venecijanskih tvrđava, navodi se u tekstu.
Čitaocima BBC otkriva da je obala Crne Gore postala poznata između 1945. i 1992. godine, kada je bila dio Jugoslavije, a kada su poznate filmske zvijezde poput Elizabet Tejlor i Sofije Loren, ali i princeze Margaret došle na “predivnu obalu”.
“Danas je obala ponovo pokretačka snaga zemlje, sa povećanim brojem turista”, stoji u tekstu.
Iz BBC-a pišu o Budvi kao “ljetnjem gradu zabave”, ali i o pristupačnom odmoru u Prčnju.
I dok je Budva, prema njihovom mišljenju, pristupačna za džep, “drugi gradovi duž obale čvrsto su se preselili u carstvo luksuznih putovanja”, a kao primjer za to navode Sveti Stefan.
Ocijenili su da najambiciozniji turistički potez može biti viđen u Porto Montenegru, dok je Boka Kotorska neosporna svijetla tačka u Crnoj Gori.
“Prirodna luka zaokružena veoma visokim vrhovima sa crnim stijenama, koji su pomogli da zemlja dobije svoje ime. Kako se spuštamo duž crnogorske obale prema albanskoj granici, zemljište postaje ravnije i obale imaju manje uvala i zaliva koji leže sjevernije”, napisali su reporteri BBC-a.
Svojim čitaocima prenose i da, za razliku od destinacija namijenjenih za imućniiji svijet, Ulcinj za sada ostaje ostrvo pristupačnosti.